Обединени блогъри: Бъди активен днес за различно утре!
This post is also available in: Английски Френски
В навечерието на 14 ноември, когато отбелязваме Световния ден за борба с диабета, група блогъри се обединихме около синия кръг* и показахме своята съпричастност и ангажираност към тази кауза.
Прогнозите са, че до 2035г. в световен мащаб хората с диабет ще бъдат 600 млн. Ако реагираме своевременно, тази цифра може да изглежда по друг начин:
Здравословното хранене и здравословният начин на живот спомагат за добрия контрол на диабет тип 1 и са доказано превантивно средство срещу развиването на диабет тип 2. Тази година Световната диабетна федерация обединява усилия за подобряване начина на живот и достъпност до здравословна храна в световен мащаб.
Лесно е – повече движение всеки ден и здравословни хранителни избори.
Нека заедно, избирайки здравословния начин на живот днес, да променим цифрите утре!
Благодаря за подкрепата на: Диди, Миленка, Светльо, Ина, Теди, Преси, Теди, Ива, Ана и кучето Бима!
А ето и малко бекстейдж от снимките ни:
* Синият кръг е световен символ на диабета, въведен за първи път от ООН – повече информация тук – https://www.idf.org/bluecircle .
Снимки: Виктор Стойнов
62
Теди К.
Ох, снимките са чудни.. и то за каква хубава кауза.
Vanina
Благодаря, Теди - за коментара и за съпричастността! :)